Tel: 733 100 016
warszawa@medicavision.pl
Światowida 59 A, Białołęka, 03-144 Warszawa
Tel: 733 100 016
Światowida 59 A, Białołęka, 03-144 Warszawa

Usunięcie gradówki w Medica Vision Warszawa

Nieleczona gradówka może deformować kształt powieki, a także powodować silny dyskomfort. Jak tego uniknąć? Często jedynym sposobem jest usunięcie gradówki. Na czym polega ten zabieg i dlaczego warto przeprowadzić go w Medica Vision w Warszawie? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Co to jest gradówka?

Gradówka to jedna z najczęstszych chorób skóry okolic oczu. Jak dochodzi do jej powstania? Jest to efekt przewlekłego zapalenia gruczołu Meiboma, odpowiadającego za produkcję wydzieliny nawilżającej powierzchnię oka. Gruczoł jest zlokalizowany w głębi powieki, a występujący w jego obrębie stan zapalny powoduje zablokowanie przewodów odprowadzających wydzielinę. Dochodzi wtedy do gromadzenia się jej nadmiaru oraz rozwoju gradówki.

Zastanawiając się, jak usunąć gradówkę z oka, warto przede wszystkim wiedzieć, co za objawy daje ta choroba. Podstawowym symptomem jest zaś guzek pojawiający się w obrębie powieki. W przeciwieństwie do jęczmienia nie powoduje on dolegliwości bólowych (możesz za to odczuwać dyskomfort). Gradówce towarzyszy czasami obrzęk i zaczerwienienie: to znak, że doszło do nadkażenia bakteryjnego.

 

 

Naturalne usuwanie gradówki z oka

Jak pozbyć się gradówki z powieki? Zdarza się, że nie musisz nic robić. Czasami guzek pęka i opróżnia się, a objawy znikają. Można też spróbować przyspieszyć takie samoleczenie, stosując znane od lat, domowe sposoby. Są to m.in. ciepłe okłady i masaże powieki, a także pocieranie gradówki złotą biżuterią. Ciepło i delikatny ucisk wspomagają odblokowywanie gruczołu, zwiększając szansę na opróżnienie gradówki.

Zanim zastosujesz jakiekolwiek, domowe sposoby, skonsultuj się z lekarzem. Okulista musi zbadać zmianę oraz określić, jaki jest jej rodzaj. Warto też pamiętać, że nie jest wskazane stosowanie mokrych, ziołowych okładów (np. z rumianku). Nie należy też nacinać lub wyciskać gradówki: prowadzi to do poważnych powikłań, takich jak ropień powieki. Jeśli guzek nie zniknie samoistnie po miesiącu, konieczna może być operacja gradówki oka.

 

 

 

Zabieg usunięcia gradówki – co trzeba wiedzieć?

Usuwanie gradówki z oka odbywa się w sposób inwazyjny (leczenie chirurgiczne) bądź przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań (takich jak metoda Jet Plasma). W Medica Vision Warszawa korzystamy z każdego z tych sposobów, dobierając odpowiednią metodę do potrzeb pacjenta oraz rodzaju zmiany.

Jak wygląda zabieg usunięcia gradówki poprzez zabieg chirurgiczny? Na zabieg nie należy przyjeżdżać jako kierowca, a także trzeba zgłosić się z osobą towarzyszącą (z uwagi na opatrunek, który utrudni prawidłowe widzenie). Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym oraz polega na odwinięciu powieki i nacięciu guzka, a następnie jego opróżnieniu i usunięciu torebki gradówki. Na koniec zwykle aplikuje się maść z antybiotykiem oraz zakłada opatrunek. Czasami konieczne jest doczyszczenie gradówki także od strony skóry powieki, a nawet założenie szwów. Ile trwa zabieg usunięcia gradówki? Zazwyczaj nie jest to dłużej niż 20 minut.

 

 

 

Usuwanie gradówki Jet Plasma

Osoby, które obawiają się zabiegów chirurgicznych, często preferują usuwanie gradówki laserem. W Medica Vision Warszawa oferujemy jeszcze inne, nowoczesne rozwiązanie: metodę Jet Plasma. Jest to aparat medyczny, wykorzystujący innowacyjną technologię opartą o ładunek elektryczny.

Na czym polega zabieg usunięcia gradówki Jet Plasma? Podczas przeprowadzania zabiegu, między głowicą urządzenia a zmienionym chorobowo obszarem powstaje ciepło, które w sposób punktowy usuwa niepożądane tkanki. Co ważne, system jest niezwykle precyzyjny: nie rozprowadza ciepła w sąsiadujących tkankach, dlatego nie uszkadza zdrowych rejonów. Zabieg na gradówkę Jet Plasma trwa kilkadziesiąt minut i z reguły nie wymaga specjalnej rekonwalescencji.

 

Kompleksowa opieka w Medica Vision Warszawa

Gradówka po zabiegu zwykle nie pozostawia widocznych blizn, a skóra regeneruje się szybko. Aby mieć pewność, że tak się stanie, najlepiej zdecydować się na zabieg w miejscu dysponującym specjalistycznym sprzętem i wykwalifikowaną kadrą. A takim jest z pewnością Centrum Oulistyczne Medica Vision Warszawa. Nasz szpital jednodniowy świadczy szeroki zakres usług: możesz mieć pewność bezpieczeństwa i profesjonalizmu.

 

Jak zawsze w takim przypadku mogą się u Państwa pojawić pytania, z przyjemnością na nie odpowiemy pod naszym numerem telefonu: 733 100 016