Senne i zmęczone oczy, utrata elastyczności cery oraz ograniczone pole widzenia negatywnie wpływają na nasze codzienne samopoczucie. Blefaroplastyka, zwana także korekcją powiek, jest chirurgiczną metodą usunięcia nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej, które pojawiają się wskutek postępujących procesów starzenia się organizmu. W dzisiejszym artykule dowiesz się, na czym polega blefaroplastyka powiek górnych i jak się do niej przygotować.
Blefaroplastyka powiek – co to jest?
Z wiekiem produkcja głównych białek budulcowych powiek, czyli kolagenu i elastyny słabnie, co prowadzi do utraty jędrności i elastyczności skóry. Zmiany widoczne są przede wszystkim na twarzy oraz w okolicach oczu, gdzie mogą stać się przyczyną występowania nadmiaru zwiotczałej skóry. Opadające powieki występują najczęściej u osób po 45 r.ż. Należy jednak pamiętać o tym, że mogą pojawić się wcześniej. Dla wielu osób stanowią poważny defekt estetyczny. Co więcej, z czasem mogą zmniejszać pole widzenia. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się zabieg podniesienia powiek górnych.
Zastanawiasz się nad blefaroplastyką? Czy warto przeprowadzić korekcję powiek? Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu jest występowanie nadmiernej ilości zwiotczałej skóry powiek oraz przepukliny tłuszczowej. Plastyka nie tylko pozytywnie wpływa na komfort życia pacjenta, ale także dodaje pewności siebie oraz widocznie odmładza całą twarz. Z zabiegu powinny zrezygnować jednak osoby cierpiące na:
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- infekcje bakteryjne i wirusowe,
- choroby nowotworowe,
- skłonności do tworzenia bliznowców,
- czynne choroby autoimmunologiczne i hormonalne.
Korekcja nie jest możliwa u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Na 14 dni przed zabiegiem należy wykonać badania krwi w kierunku krzepliwości.
Jak przebiega zabieg blefaroplastyki?
Korekcja opadających powiek to zabieg chirurgiczny, który przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Operacja rozpoczyna się od zaznaczania linii cięć na skórze. Po podaniu znieczulenia, lekarz przystępuje do usunięcia nadmiaru skóry oraz/lub tłuszczu oczodołowego zlokalizowanego w przegrodzie oczodołowej. Na końcu zakładany jest śródskórny szew ciągły, który zapewnia najlepszy efekt kosmetyczny. Blizna po zabiegu ukryta jest w fałdzie powiekowym, dzięki czemu pozostaje niewidoczna w czasie otwierania oczu.
Ile trwa zabieg blefaroplastyki? Plastyka powiek przeprowadzana jest w ramach szpitala jednodniowego, co oznacza, że nie wymaga dłuższej hospitalizacji. Sama operacja trwa od 60 do 90 minut. W przypadku zastosowania szwów niewchłanialnych należy usunąć je po 7-8 dniach od zabiegu, podczas wizyty kontrolnej. W czasie rekonwalescencji należy przestrzegać zaleceń chirurga Medica Vision Warszawa.
Blefaroplastyka – przed i po
Podniesienie brwi i powiek należy do najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Efekt blefaroplastyki widoczny jest na całej twarzy, która staje się wyraźnie odmłodzona. Odzyskuje swoją młodzieńczą świeżość. Podniesienie powiek sprawia, że wyglądamy na bardziej wypoczętych i zadowolonych z życia. Jednocześnie usunięcie nadmiaru skóry pozwala odzyskać pełen zakres widzenia, co znacznie podnosi jakość codziennego życia pacjentów.
Kiedy widoczny będzie rezultat blefaroplastyki powiek? Efekty widoczne są po całkowitym ustąpieniu obrzęków i zasinień, które stanowią element procesu rekonwalescencji. Pełne wchłonięcie opuchlizny trwa przeważnie około 3 tygodni. Warto pamiętać o tym, że plastyka nie powstrzymuje dalszych procesów starzenia, co sprawia, że po upływie kilku lub kilkunastu lat może zajść konieczność powtórzenia zabiegu. Najczęściej efekty widoczne są przez okres ok. 10 lat.
Jak zawsze w takim przypadku mogą się u Państwa pojawić pytania, z przyjemnością na nie odpowiemy pod naszym numerem telefonu: 733 100 016